O spolku

Spolek „Přátelé dobrého vína“

Občanské sdružení (nyní Spolek) „Přátelé dobrého vína“ bylo založeno v roce 2008. Parta kamarádů, kteří se „věnují“ vínu delší dobu, už v roce 2005 uspořádala v Trutnově 1. ročník tzv. „Trutnovských vinařských slavností“. Ze skupiny nadšenců potom vzniklo občanské sdružení, později vinařský spolek, který „pracuje s vínem“ celoročně a pro trutnovskou veřejnost pořádá pravidelné vinařské akce s tematickým zaměřením - již zmíněné „Trutnovské vinařské slavnosti“ a od listopadu 2011 i svatomartinský vinařský bál.

Členové spolku

• Miroslav Albrecht
  • Miroslav Grosman
  • Vladimír Havel
  • Tomáš Hendrych
  • Petr Holubec
  • Jiří Humňal
  • Vladimír Jůzl
  • Miroš Mikeš
  • Libor Pavlíček
  • Jiří Šťovíček
  • Vojslav Šťovíček
  • Jan Vlček
  • Miloslav Záplata

Ze zakládajících 16ti kamarádů nás je v současné době třináct :  * 2.1.2009 zemřel po dlouhodobé nemoci Kája Brázdovič,   * v Itálii nás 17.9.2018 navždy opustil po nešťastné tragické nehodě na kole Jirka Frýba ,   * z osobních důvodů ze spolku v roce 2018 vystoupil Mirek Ehl.

Od prosince 2014 je prezidentem spolku Jiří Šťovíček(v letech 2009 - 2014 byl prezidentem jeho jmenovec Vojslav Šťovíček).

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.

Trutnovské vinařské slavnosti - letos se uskuteční jubilejní 15. ročník!! -  se během let staly tradiční každoroční příležitostí pro širokou veřejnost seznámit se s kvalitními víny z celé ČR i ze zahraničí, když vlastní akce se skládá z ochutnávky vín formou prezentace vinařů a z neformálního přátelského posezení za doprovodu cimbálové muziky a místních kapel.

Vinařský bál, který pořádáme tradičně v listopadu již podeváté, je zase vítanou příležitostí k setkání přátel a milovníků vína u mladých martinských vín a u dobré muziky s tancem v období příjezdu Svatého Martina na bílém koni ...

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.

„Přátelé dobrého vína“ každoročně navštěvují - převážně na kolech - ty nejznámější vinařské oblasti v Čechách, na Moravě i v zahraničí, a ochutnali tak vína od řady domácích, převážně moravských producentů, stejně tak vína zahraničních vinařů.

Při zahraničních cestách za vínem jsme se postupně podívali na Slovensko, do Rakouska do vinařské oblasti Wachau kolem Dunaje, do Rakouska do okolí Neziderského jezera s výletem do Maďarska, do jižního Rakouska s návštěvou slovinského Mariboru, do údolí MoselyNěmecku, znovu na Slovensko do vinařského kraje kolem Modry.

V září 2018 jsme naposledy uskutečnili zájezd do severní Itálie do vinařského kraje pod Bolzanem do městečka Tramino, kde jsme byli ubytováni. Na tento výlet však nebudeme vzpomínat v dobrém, přišli jsme tam o velkého kamaráda a super člověka Jirku Frýbu ...!!!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aktualizace - 01/2019