O spolku

Občanské sdružení „Přátelé dobrého vína“

Občanské sdružení „Přátelé dobrého vína“ bylo založeno v roce 2008. Parta kamarádů, kteří se „věnují“ vínu delší dobu, už v roce 2005 uspořádala v Trutnově 1. ročník tzv. „Trutnovských vinařských slavností“. Ze skupiny nadšenců potom vzniklo občanské sdružení, které „pracuje s vínem“ celoročně a pro trutnovskou veřejnost pořádá pravidelné vinařské akce s tematickým zaměřením - již zmíněné „Trutnovské vinařské slavnosti“ a od listopadu 2011 i svatomartinský vinařský bál.

Členové spolku

• Miroslav Albrecht
  • Miroslav Ehl
  • Jiří Frýba
  • Miroslav Grosman
  • Vladimír Havel
  • Tomáš Hendrych
  • Petr Holubec
  • Jiří Humňal
  • Vladimír Jůzl
  • Miroš Mikeš
  • Libor Pavlíček
  • Jiří Šťovíček
  • Vojslav Šťovíček
  • Jan Vlček
  • Miloslav Záplata

Od prosince 2014 je prezidentem sdružení Jiří Šťovíček(v letech 2009 - 2014 byl prezidentem jeho jmenovec Vojslav Šťovíček).

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.

Trutnovské vinařské slavnosti - letos se koná již 14. ročník -  se během let staly tradiční každoroční příležitostí pro širokou veřejnost seznámit se s kvalitními a chutnými víny z celé ČR i ze zahraničí, když vlastní akce se skládá z ochutnávky vín formou prezentace vinařů a z neformálního přátelského posezení za doprovodu cimbálové muziky a místních kapel.

Vinařský bál, který pořádáme tradičně v listopadu již poosmé, je zase vítanou příležitostí k setkání přátel a milovníků vína u mladých martinských vín a u dobré muziky v období příjezdu Svatého Martina na bílém koni...

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.

„Přátelé dobrého vína“ každoročně navštěvují - převážně na kolech - ty nejznámější vinařské oblasti v Čechách, na Moravě i v zahraničí, a ochutnali tak už vína od řady domácích, převážně moravských producentů. Při zahraničních cestách za vínem jsme se tak v posledních letech už podívali na Slovensko, do Rakouska do vinařské oblasti Wachau kolem Dunaje, do Rakouska do okolí Neziderského jezera s výletem do Maďarska, do jižního Rakouska s návštěvou slovinského Mariboru, do údolí MoselyNěmecku

Posledním cykloturistickým výjezdem byla několikadenní návštěva vinařského kraje kolem Modry na Slovensku v září 2017.

Po valné hromadě spolku v lednu 2018 jsme už byli s manželkami ve dnech 13.-15. dubna na jižní Moravě ve Velkých Pavlovicích, na ochutnávce vín v Bořeticích, na další Vinařské stezce v Čejkovicích i u našich dobrých známých vinařů.

Aktualizace - 05/2018